W niedzielę, 9 kwietnia, miała miejsce jubileuszowa X edycja Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland. Dąbrowski Półmaraton jest znaczącym wydarzeniem sportowym w Dąbrowie Górniczej i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców woj, śląskiego. Impreza zgromadziła na starcie w tym roku ok. półtora tysiąca biegaczy oraz  klikuset uczestników nordic walking.

Na portalu dla biegaczy Maratony Polskie czytamy: „Ten bieg już od pierwszej swojej edycji uważany był – i słusznie – za półmaraton wyjątkowo udany. Przygotowywany z olbrzymią pasją i rzetelnością od pierwszej edycji był i jest kochany przez uczestników. Dość powiedzieć, że w czasach, gdy biegi odnotowują spadki frekwencji, Półmaraton Dąbrowski w dwóch ostatnich latach zanotował przeszło dwudziestoprocentowe wzrosty ilości uczestników!”.

Podobnie jak w zeszłym roku Konrad Bajger wziął udział w tej pięknej imprezie. Zameldowałem się na mecie w środku stawki, podziwiając liczny udział mieszkańców Dąbrowy Górniczej stojących przy trasie i wspierających nas gorącym dopingiem i zachętą.